תחשבו כמו אתלט

אל תחשבו כמו לקוח  שנרשם למכון כושר.

אתלט חושב כל הזמן איך לשפר את ביצועיו. הוא אוכל מתאמן וישן בשביל זה

והוא סומך על מאמניו שיעשו הכל כדי לספק לו את התנאים הנדרשים לשם כך , לא משנה כמה זמן ייקח להם

הוא שומר על צניעות וענווה מצד אחד , וביצועים גבוהים מצד שני.

המתאמן הממוצע מחדר הכושר- שומר באדיקות על ביצועים ברמה נמוכה, בהם הוא מתגאה עד השמיים, ובמה שהוא לא טוב , כולם אשמים חוץ ממנו.. התאורה, מזג האויר\המיזוג, החניה וכו’

בימים האחרונים אנו מקבלים  פניות  רבות להצטרפות למועדון.. חלקן פניות של מתאמנים מחדרי כושר וסטודיו למיניהם שהתרגלו שמתחנפים אליהם כדי לעשות מנוי. ועולה השאלה – מה ההבדל בין מועדון קרוספיט למכון כושר ולמה אין הנחות למצטרפים חדשים כמו שכולם עושים אחרי החגים?

תשובה לשאלה ראשונה:

חדרי כושר רודפים אחר לקוחות

קרוספיט חיפה רודפים אחרי תוצאות

תשובה לשאלה שניה:

כי המתאמנים הקבועים שלנו חשובים לנו לא פחות מלקוחות חדשים.. ולא נעשה איפה ואיפה בין לקוחות. אחד הדברים שכאב לי לראות כמנהל ברשת הולמס פלייס זה את המאעכריות שעושים במחירי המנויים . ודרך אגב..  במקומות שיש הנחה במחיר , יש הנחה גם בדרישות וגם בתוצאות

בקרוספיט חיפה אנחנו לא עושים הנחות לעצמינו ולא למתאמנים שלנו, והתוצאות מדברות בעד עצמן

רוצים לראות כדי להאמין? בואו היום לאימון היכרות

ומה איתי?

כל מה שמעניין אותי זה כמה הסקוואט שלכם ישתפר היום משבוע שעבר.. וחסר לכם שלא\

skills:

back squat

3-3-3-3-3-3 x 85%

wod:

20 wallball

15 burpees

10 pull up

25  wallball

20 burpees

15 pull up

30 wallball shots

25 burpees

20 pull up

crossfit haifa motiv

11 תגובות
 1. mor אומר:

  כיוון שיצא לי להיות חודש בבוקס בסן פרנסיסקו, אני יכולה להגיד שהתחושות של אי השייכות נובעות מזה שיש בכלל משהו להשתייך אליו. כשנרשמים לחדר כושר או לשיעור פילאטיס אז לא מרגישים בחוץ, כי גם הותיקים וגם החדשים – אין קשר בניהם וכל אחד לעצמו. למרות שאני חסרת ביטחון ומאוד קשה לי להשתלב במקומות חדשים, עם הזמן בקרוספיט חיפה אני כן מרגישה שייכת. במקום להסתכל מהצד על השלילי הייתי דווקא מתמקדת בחיובי, באיזה כיף יהיה להשתלב ולהיות חלק בסביבה כל כך תומכת של אנשים. אגב, גם אחרי יותר מחצי שנה, אני עדיין משקשקת לפני חלק מהאימונים, אבל זה כל הכיף, להתמודד עם המחסום המנטאלי ולהוכיח לעצמך שאתה יכול הרבה יותר ממה שאתה מדמיין.

  הגב
 2. Olga אומר:

  אחלה תגובה. תודה. דרך אגב אני לא מגיעה רק כי חולה ולוקחת אנטיביוטיקה ויש ראיון עבודה על הראש.

  הגב
 3. iftach shua אומר:

  קודם כל אני ממש מתרגש.. פעם ראשונה שאני כותב תגובה בפוסטים שלי 🙂 ואני שמח שאני מצליח להגיע אליכם , ושיש פה דיון ולא אלימות וירטואלית..
  נגעתם לליבי. כולכם. אלמוני , אולגה , קוריס מיה רומן נטלי .. באמת כולכם ואני לוקח כל היערה כהארה ובכובד ראש.
  מהפוסט הראשון אני לוקח עליי 2 דברים :
  1. כנראה שאני לא מעביר מספיק ברור את ה"מה זה קרוספיט " ומה זה קרוספיט חיפה בשבילי " באימוני היסודות.. ואני גם מרגיש את זה.. אני אכניס מפגש שיהיה רק הרצאה על מה זה קרוספיט , איך מתקדמים באימונים , ומאחר ומחודש מאי נכניס עוד סוגי אימונים , כל אחד שמסיים סדנת יסודות יקבל יעוץ ותוכנית התקדמות אישית ממני.
  2. שרגלי החזון שלנו לא מספיק ארוכות . הן הגיעו עד נטלי אבל נתקעו איפשהו בדרך אליך.. לשמחתי הייתי מספיק כנה לכתוב כאן את התחושות שלך כדי להדליק לי נורה.
  אלו המסקנות הגדולות שלי ברמת המאקרו. יש לי גם מסקנות ברמת המיקרו.. וגם כמה הבהרות-
  אימוני הבוקר שונים מסיבה לוגיסטית בלבד- אין אפשרות לעבוד עם משקולות כי יש משרד למטה שהרעש מפריע לו.
  לגבי יחס החניכה באימון. שמתי לעצמי להגיע ליחס חניכה של מאמד על כל 10-12 מתאמנים וזה קורה ברוב שעות הפעילות. לעיתים רחוקות יחס החניכה מגיע ל1:15. אופן בחירת המאמנים בקרוספיט חיפה הוא תהליך ארוך שאני לא מוכן לוותר עליו .. גם אם בטווח הקצר יעזבו לקוחות כי אין מספיק מאמנים. כל מאמן שלנו הוא קודם כל בנאדם. בנאדם שבחנתי במהלך חצי שנה לפחות של אימונים במועדון , מהמון קריטריונים . את אנטון ספציפית בחרתי לאחר שהסתובבת בכל חדרי הכושר בחיפה , שלפתי אותו מההולמספלייס , ורק אחרי חצי שנה שהתאמן במועדון כאחרון המתאמנים וזכה בהערכה של החבר’ה הוא התחיל לאמן כאן. אני מקבל פניות של עשרות מאמנים שרוצים לעבוד אצלינו (כי השכר הוא פי 2 מחדר הכושר ) ואני קודם כל אומר שיבואו להתאמן פה חצי שנה ונתקדם משם.
  לגבי שעות הפעילות – הלואי שנוכל להוסיף עוד שעות.. כרגע אנחנו בחוזה שעתי , יש עוד שוכרים לאולם ולקחתי כבר את כל השעות הפנויות.. אנחנו עומדים להוסיף עוד 3 שעות שבועיות של אימוני סיבולת בים , אימוני כח באולם הקטן ועוד..
  לגבי ה"ותיקים" .. אין פה עניין לייצר מעמדות , ולכן לא הוספתי קבוצת ביניים כי פחדתי ליצור מעמדות.. כל היופי בקרוספיט הוא ההטרוגניות ושכולם מתאמנים ביחד.. ולכל אחד ניתן להתאים את רמת האימון. את ה"אווה " הראשון שלי עשיתי עם 400 מטר , 10 מתח ו10 שכיבות שמיכה והקאתי את נשמתי אחרי 3 סיבובים.. היום אני עדיין לא עושה את האימון עם המשקל המיועד אבל לפחות מסיים חמישה סיבובים אחרי 4 שנים.
  גם אני נכנסתי לקרוספיט כדי לרדת 12 קג שהעליתי כמנהל בהולמספלייס שהתעסק כל היום ביעדי מכירות במקום בכושר גופני.. וגם אני ברחתי מהמועדון הראשון שעשיתי בו קרוספיט כי מישהו שנראה כמו חייל גרמני זרק לי היערה גיזענית ולקחתי ללב. לא נתקלתי במשהו כזה אצלינו אבל אם אגלה שזה קיים אני אעיף מישהו כזה מהמועדון. יש הבדל בין צניעות לבין האדרנלין שזורם באימון שזה חלק מבעניין אבל אני אשמח לפירוט בנוגע לזה כי ענווה זה כן ערך שאני דוגל בו.
  אני אחזור לדוגמה שלי – אני הבנתי על עצמי ששינויים בקטן , כשחיים אורח חיים לחוץ , לא עובדים , כי התוצאות באות בקטן וקל מהר לסטות מהמסלול.. בקיצור – אם רוצים באמת לעשות שינוי , גם אם זה רק לרדת במשקל , כמוני וכמו רומן או רן.. וגם אם זה כדי להתחטב או פשוט להיות בכושר – צריך לעשות שינוי בגדול.. טירונות לגוף ולנפש.
  כי רק כך אנחנו באמת יכולים להבחין בשינוי הפיזי והמנטלי ולקבל על כך משוב מגופינו ומהסביבה שלנו בזמן קצר וברמה שלא נהיה מוכנים לוותר עליה לעולם.. וגם אם נחווה נפילות קטנות אחר כך.. עדיין טיפסנו כל כך גבוהה שנפילה לא תחזיר אותנו אף פעם לנקודת ההתחלה. זה מה שאני רוצה שתחוו פה באימונים . בשביל עצמיכם, ובשביל האנשים שאוהבים אתכם ואיכפת להם ממכם.. לא בשביל שום תחרות. שלושת המתחרים שלנו היום הם 2 חבר’ה שהגיעו כדי לרדת במשקל והתחתנו לאחרונה ובחורה אחת שניצחה את מחלת הסרטן . אני לא מצפה מאף אחד במועדון להגיע לרמה שלהם , אבל אני אשמח שכולנו ניקח מהרוח והגישה שלהם לחיים , גם אם מגיעים רק פעמיים בשבוע..
  יצא לי פוסט נפרד 🙂 זה מסכם.. אני מקווה שעניתי על חלק מהדברים ואשמח לעוד תגובות

  הגב
 4. נטלי וילנסקי אומר:

  היי
  אני לא "חדשה" ולא "ותיקה"- חצי שנה במועדון.
  יש דברים שלומדים יחסית מהר ויש דברים שלוקחים זמן כל אחד/אחת עם היתרונות והחולשות שלו. אבל הכי חשוב להגיע ,לנסות, לא להצליח, "להתבאס" ולנסות שוב עד שמצליחים. והכי חשוב לא להתבייש לשאול , תמיד ישמחו לעזור/להסביר.

  הגב
 5. רן קוריס אומר:

  למגיבים האלמונים שמעליי.
  אני מבין לגמרי את המקום שממנו אתם באים, בגלל שגם אני הייתי שם ממש לא מזמן, כששקלתי 20 ק"ג יותר וכשהתנשפתי מכל דבר קטן שהייתי עושה…
  5 ברפיז?? מי היה עושה אחד??
  גם אני לא תיכננתי להיות איזה ספורטאי או אתלט, כל מה שרציתי זה להיות רזה פעם אחת בחיים שלי ולצורך הגילוי הנאות את עיקר ההורדה שלי עשיתי עם עצמי לגמרי במכון כושר… ואז פגשתי את יפתח.
  גיליתי שלהיות רזה או חטוב זה לא אומר שאני חזק, או מהיר, או גמיש או בקיצור… בכושר.
  אבל הדבר שלמדתי מיפתח הכי מהר זה שאם אני לא אדחוף את עצמי אני לא אהיה יותר טוב מחר ממה שאני היום וכך אתה מגיע להיות "וותיק" כלשונכם…
  אני עד לכאילו שהגיעו ממש לא מזמן ומשתלבים יופי בין ה"וותיקים", למה? כי הם באים להשקיע.
  אני לא עשיתי HSPU ובטח שלא מאסל אפ על הטבעות, אבל היו "וותיקים" שעזרו לי…
  אני רוצה לציין, שאני לא חושב שמישהו צריך להתנצל על כך שהוא בכושר יותר מהאחר ושמישהו צריך להרגיש נחות שיש מישהו בכושר יותר ממנו, ההפך הוא הנכון, אתם צריכים לשאוף להיות כמוהם, כך אני עשיתי…
  אין "ותיק" אחד שלא תפנו אליו שלא ישמח לעזור לכם לשפר משהו שאתם מרגישים חלשים בו ולהזכירכם, המועדון פתוח עוד שעות מעבר לשעה שאתם מתאמנים בה… משהו חלש לכם, תישאר לשפר. אם הייתם במכון כושר גם ככה הייתם שורפים שם שלוש שעות, אז מה ההבדל?

  אני בכל אופן אשמח אם תפנו אליי ואני אשמח לעזור לכם לשפר כל מה שתרצו.

  הגב
 6. מיה אומר:

  אלמוני ואלמונית יקרים -אני כותבת מטעמי בלבד,אני לא עובדת בקרוספיט חיפה ואין לי אינטרס. חבל לי שזו התחושה שלכם ,אף אחד לא יודע הכל גם אני אחרי שנה במועדון לא עושה מתח וגם לי קשה בברפיז . קרוספיט זה ספורט תחרותי מעצם העניין שאתה מתחרה מול עצמך לשבור את השיאים של עצמך -אחר כך אם מתאים לך ואתה עומד בדרישות אתה יכול להתחרות מול אחרים, וכן זה אימון עצים מה שאומר שאין פה התנהלות של חדר כושר .מניסיון אישי אף אחד לא דוחף אותך לתחרות,תמיד מציעים אתה תמיד יכול לסרב. העניין זה הגישה שלך- אתה יכול לומר קשה לי ואתה יכול לומר קשה לי אבל אני רוצה להבין איך אני כן יכול לבצע את אווה או כל תרגיל אחר. לגבי אופן ג’ים גם שממש לא הייתי חדשה לא הגעתי ,הגעתי רק לפני 3 חודשים בפעם הראשונה לאופן ג’ים ולא הייתי חדשה-בקיצור זה הכל מתחיל ונגמר בגישה. יפתח הוא מאמן נדיר וגם שאר צוות המאמנים, כל אחד עם האופי שלו. דבר אחרון, זו דעתי בלבד-דבר כזה אומרים פנים מול פנים ולא מסתתרים מאחורי טייטל של אלמוני-את ואתה מוזמנים למצוא אותי באימונים ונוכל להמשיך לדבר בכיף .

  הגב
 7. Olga אומר:

  אני מצטרפת לכותב מעלי: אני מאוד נהנת מאימונים אבל חסרה התיחסות לאנשים חלשים יותר ושלא "מורעלים". אני מוכנה להתאמץ ולדחוף את עצמי אבל אני לא שואפת להיות ספורטאית על אלא פשוט להיות בכושר ושיהיה גוף חטוב ויפה.

  אני לא מצליחה לעשות מתח ולא יותר מ 5 ברפיז במשך הרבה זמן. הייתי רוצה התיחסות ועבודה ספציפית איך בכל זאת להגיע לביצוע של תרגילים האלו.

  אני מקווה שתקח את זה כביקורת בונה. אתה מדריך מעולה ואיש מקסים.

  הגב
 8. almoni אומר:

  יפתח- יישר כוח. הקמת אחלה מקום וקהילה. אבל- יש אבל.
  ההתרשמות שלי, כמתאמן חדש יחסית- שיש דאגה ניכרת מידי לחברה הוותיקים. נכון יותר יהיה לציין שיש בעייתיות במעבר מכמה מפגשי יסודות לתוך קבוצה מגובשת, בעלת כושר שיא והומור פנימי וידיעת כלל הטכניקות. לראייה- כמה "חדשים" מגיעים לאופן ג’ים? כמה העיזו לנסות את מכשיר החתירה? יש מעין שתיקה בהסכמה שזה לוותיקים ובטח למי שהולך להתחרות בלבד.נראה לי שיש צורך בקבוצת ביניים ל"ריכוך" המעבר.
  דבר שני- אתה סוחב איתך קבוצת עילית של אתלטים- וזה מעולה. אבל אתה מוכרח לזכור שלא כולם נרשמים לחד"כ/קרוספיט בשביל להיות אתלטים/לשפר ביצועים/להתכונן לתחרויות. חלק הארי נרשם כי הוא מעוניין ב :דיאטה/הרזיה/ שיפור כושר גופני/התחלת חיים ספורטיבים לאחר ישיבה במשרד כל היום- וכו.
  אני יכול להבטיח לך שלא מעט מתאמנים "חדשים", שרק סיימו יסודות, ואינם בעלי כושר שיא, לא יעיזו להגיע לאימון של "אווה" או ריצה של 800 מטר כפול…או אפילו מלראות בווד HSPU כשאתה יודע שיש לך כרס- ידירו רגלייך מהמכון.
  דבר אחרון הוא קבוצת הבוקר (עם כל מאמן שהוא לא אתה) וההרגשה שזה עולם אחר מהקבוצה של הערב איתך, ואפילו WOD שונה(!).ובכלל חבל שהשעות כה מוגבלות לעומת מכון כושר…
  אני כותב את הדברים הללו כי אני יודע שאתה אחלה גבר ובטח איש עסקים שיודע לקבל ביקורת/פידבק. חבל שהקסם שנגלה מהקרוספיט בשיעורי היסודות (המעולים!), מתפוגג מעט במעבר לקבוצה של "הגדולים", שם כולם כבר וותיקים, עם חולצות של המועדון וכמובן יודעים הכל(לא מורגשת הצניעות שאתה דוגל בה).
  מקווה למענה במייל או בכלל בפייס של המכון. ובמידה ולא היה ברור- אתה אחלה והמכון מגניב – רק חבל שמתפספסים כמה דברים באמצע, שעשויים להשאיר אותך עם קבוצה וותיקה ומגובשת- ונטישה של חדשים לאחר פרק זמן קצר.
  ALMONI

  הגב

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *