תכירו את ליהי ארד (אם עדיין לא יצא לכם להכיר) חלקכם מכירים אותה מתחילת הדרך במועדון כמתאמנת ביישנית והססנית חלקכם מכירים אותה כנציגת המועדון שמקבלת אתכם בכניסה, ומי שעדיין בשלב אימוני היסודות מכיר אותה גם כמאמנת בתחילת דרכה, אך עם עתיד מזהיר בקרוספיט חיפה ליהי מתעלה על עצמה בכל אימון.. אבל בחודש האחרון במיוחד היא סחפה ועזרה להרבה מתאמנים לעבור את אתגר התזונה יותר בקלות ובהומור, היא יזמה ומשכה אחריה ביחד עם קוריס, מתאמנים רבים לאימוני החוף של קרוספיט חיפה ולפני הכל , היא לא מפספסת אימון או ארוחה , אתלטית למופת, מודל ליחקוי והשראה עבור כולנו באיך להפגין רמת ביצועים גבוהה  , איך להיות חברה של כולם ואיך לעזור אחד לשני כשצריך.. יישר כח ליהי! הסיפור של ליהי : בגיל 30 החלטתי שאני חייבת להיכנס לכושר.”

אחרי 30 שנה של בטלה ועם הסטוריה משפחתית של מחלות לב, סוכרת ולחץ דם גבוה, לקחתי החלטה לשבור את מעגל החולי במשפחה.

נרשמתי לחדר כושר ואחרי כמה שבועות בהם מיציתי את תוכנית האימונית הבסיסית למתאמן המתחיל, כשביקשתי מהמאמן עזרה וייעוץ לגבי תוכנית המשך, נתקלתי בתשובות כמו :”בתור בחורה, אין לך הרבה לאן להתקדם”, “לנשים אין את החומרים הדרושים בגוף כדי להרים משקל כזה או לעשות את התרגיל הזה, עדיף שתרוצי עוד רבע שעה על ההליכון”.  על שאלה ששאלתי בנושא של תזונה אמר לי המאמן: “כל שיחה איתי בנושא תזונה כרוכה בתוספת תשלום למנוי..” אבל מה ששבר אותי, היה שלאחר חודש של אימונים אמר לי אחד המתאמנים הוותיקים שבמקרה עבר לידי, שהטכניקה של הסקוואט שלי (אחד התרגילים הבסיסיים בכל תוכנית אימון) לא נכונה. חודש ימים, והמאמן לא שם לב לזה, או אולי הוא כן שם לב אבל לא באמת היה אכפת לו. באותו יום החלטתי שזה לא המקום בשבילי ולא חזרתי שוב.

לקרוספיט הגעתי במקרה לגמרי, קראתי כתבה במגזין קעקועים על אחת הקרוספיטריות החזקות בעולם וחשבתי לעצמי, כן, יש לה קעקועים מגניבים, אבל גם הגוף שלה נראה ממש טוב..מעניין מה היא עושה

התחלתי לחקור קצת וגיליתי שיש קרוספיט כאן בחיפה, ממש ליד הבית שלי.

ההצטרפות לקרוספיט התחילה בתור חוויה מתקנת לחוויה בחדר הכושר והתגלתה בהמשך כמהלך משנה חיים. לא עבר הרבה זמן וכל מרכיבי הכושר הגופני אצלי השתפרו, הרגשתי פתאום יותר מהירה יותר חזקה ושיש לי יותר אנרגיה בגוף ממה שהיה לי בגיל 20. למדתי מיומנויות חדשות שאף פעם לא חשבתי שאני אעשה כמו לטפס על חבל או להפוך צמיגים של משאיות. והצלחתי לבצע תרגילים מעולם הנפת המשקולות שנראה לי שאותו מדריך בחדר הכושר, לא שמע עליהם אפילו. הכי חשוב, הרגשתי שאני לא לבד בעסק הזה. כל שאלה שהיתה לי קבלה מענה ולאורך כל הדרך קיבלתי הכוונה ויעוץ אישי.

כאן אף אחד לא נותן לי הקלות בגלל שאני בחורה, ואף אחד לא מחליט בשבילי מה אני מסוגלת או לא מסוגלת לעשות.

בשמונה חודשים שאני כאן הקרוספיט ממשיך להלהיב לאתגר ולהפתיע אותי על בסיס יום יומי. (וגם אני ממשיכה להפתיע את עצמי) למדתי כאן שבעזרת מאמן אכפתי וקשוב, חברים טובים מסביב, התמדה ואמונה, מה שנראה לי היום בלתי אפשרי יהפוך עם הזמן למציאות. “

מיה פלג

skills:
hang snatch
25 min to find your 3rm
wod:
15 min amrap
gtoh 15 reps
30 double unders
2 rope climb
 

 

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *