לקראת שנת הקרוספיט החדשה, צוות המאמנים של קרוספיט חיפה וקרוספיט קריות הכין עבורכם 5 טיפים של “עשה ואל תעשה”

אשר יגרמו לשנה הקרובה שלכם להיות שנה של ביצועים טובים יותר עם רכישת מיומנויות חדשות תוך שמירה על הבטיחות של כל אחד ואחת מכם!

בין אם אתם מתאמנים חדשים בקרוספיט אשר רק מתחילים לחבר את כל התנועות ביחד ומנסים בעיקר לצלוח את האימון בשלום, ובין אם אתם מתאמנים ותיקים שכבר לא יכולים לחכות למרף הבא , הטיפים הבאים הם בשביל כולכם:

1  המאמן יפתח

עשה-

היצמד לבסיס.

בסדנת היסודות, וברוב האימונים במועדון אנחנו מתחילים תמיד בתרגול בסיסי של שרירי ליבה , עבודה בטווחי תנועה מלאים ומלמדים להתרכז בטכניקה לביצוע התנועה ולא בתוצאה הסופית. אם יש לכם זמן פנוי לפני ואחרי האימון, חיזרו ותרגלו את התנועות הבסיסיות, חזקו את שרירי הליבה ובצעו תרגילי מובילטי לשיפור טווחי תנועה.

אל תעשה-

אל תקפצו מעל הפופיק.

ככל שאנחנו מתאמנים יותר זמן, יש לנו נטייה להיות “גרידים” (לרצות להצליח הכל) , ותחושה שאנחנו כבר יכולים כי אנחנו  מתאמנים כמה חודשים, שהיא לא תמיד נכונה.

אל תדלגו על שלבים בדרך.

אם לא הצלחתם עלות כוח- סימן שדילגתם על משהו בדרך- גיוס שרירי ליבה, חיזוק חגורת הכתפיים והגב.. משהו. במידה ודילגתם- גם 1000 חזרות מאותו דבר לא יעזרו לכם.

2  המאמן רועי

עשה-

תהו עקביים. לכל תנועה יש דרך. לכל מטרה גדולה יש דרך, וההצלחה הגדולה לה אתם מייחלים מורכבת מהרבה הצלחות קטנות שאסור לקחת אותן כמובן מאליו ואסור לוותר עליהן. כל אימון שתגיעו אליו הוא עוד הצלחה קטנה ויקרב אתכם למטרה שלכם. כל אימון שתתכוונו להגיע אליו ותפספסו- לא רק שידחה את ההצלחה שלכם אלא יחזיר אתכם אחורה. כמה אימונים כאלה ופתאום תרגישו שאיבדתם את כל מה שבניתם ותצטרכו להתחיל הכל מהתחלה.

אל תעשה-

אל תישארו בבית ותבטלו הרשמה לאימון כי האימון היומי לא לרוחכם. לכל אחד נקודות חוזק ונקודות חולשה, תרגילים שהוא יותר אוהב ותרגילים שהוא פחות אוהב. היכולת להתמודד עם חוסר הוודאות והגעה לאימון שהם פחות מוצאי חן בעיניכם יגרמו לכם לשיפור פיזי ומנטלי אדיר וישמרו אתכם על המסלול הנכון.

3 המאמנת ליהי

עשה-

תשאירו את האגו שלכם מחוץ למועדון.

התחרות האמיתית שלכם היא מול עצמכם, וכל חבר בבוקס הוא עוד חלק מהמראה שלכם.. תציבו מטרות ריאליות ואל תגבילו אותן בזמן.. פשוט תמשיכו להתאמן בעקביות כמו שרועי כתב, וכשזה יבוא- הסיפוק יהיה אדיר!

אל תעשה-

אל תשוו את עצמכם לאחרים

גם התוצאות על הלוח נועדו לשקף לנו את מצבנו ולעודד תחרות בריאה.

להציב מטרה כמו להיות מקום ראשון במועדון- יכולה לתסכל מאוד. אבל להציב לעצמכם יעד של להצליח עליית מתח ראשונה או לשפר פראן בחצי דקה- יהיה יעד מעולה שגם בסופו של דבר יביא אתכם למיקום גבוה יותר על הלוח 🙂

4 המאמן אנטון 

עשה-

תכנן את יום המנוחה שלך.

יום המנוחה הוא יום חשוב. תנוח בו באמת, תישן טוב, תשתה הרבה מים, תוריד מתח ולחץ גם בתחומים אחרים בחיים, תכנן את האימונים והארוחות להמשך השבוע, ותבלה זמן איכות עם האהובים עליך

אל תעשה-

אם תכננת יום מנוחה, אל תגיע לאימון כי בדיוק פורסם אימון שאתה אוהב.

מה שיקרה זה שתיפצע כי תגיע לאימון ברמה מנטלית גבוהה אבל יכולת פיזית נמוכה כתוצאה מתשישות מימים רצופים של אימונים.

זה מסוכן מאוד ורוב הסיכוי שנשלח אותך בחזרה הביתה.

5 המאמנת ג’ני

עשה-

“Be coachable”

הדרך המהירה ביותר להצליח היא פשוט להקשיב למאמנים ולבצע מה שהם מבקשים. באימונים ובין האימונים.

באימונים- תהיו חיילים. מרגע שהתאספנו מול הלוח זה לא זמן לפטפוטים, זה זמן להקשיב למאמן ולעבוד על פי הנחיותיו.

בין האימונים- תסגלו לעצמכם הרגלים בריאים בתזונה, שינה וזמן איכות לעצמכם.

אל תעשה-

אל תמתחו גבולות המשמעת האימון- זה יוביל לפציעה שלכם או של חברים שלכם. אם מאמן אומר לעבוד במשקל מסויים, זה לא סתם, לא לנסות להרים יותר ומצד שני לא לפחד להרים פחות.

שנת אימונים מוצלחת לכולם!

skills:

muscle snatch+overhead squat

4+4

wod:

16min emom

bulgarian squat, 10 reps

ring row, 20 reps

kb press, 10 reps

V up, 20 reps

 

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *