בדרך לעוד הרמה מוצלחת

אימון בעצימות גבוהה הוא הבסיס של שיטת האימון קרוספיט. קרוספיט פועלת לשפר את יכולות הגוף, לשרוף שומן ולחזק מסת שריר, והכל בזמן עבודה קצר. הדרך לעשות זאת היא על ידי תרגילי כוח וחזרות בעצימות גבוהה. אימון בעצימות גבוהה דוחף את המתאמן לקצה גבול היכולת, מה שמשיג תוצאות טובות יותר במהירות ולאורך זמן.

אך אימון בעצימות גבוהה יכול להיות קשה ומאתגר. לא סתם אימון קרוספיט נחשב לאימון הכי טוב לשיפור יכולות הגוף, וזה בגלל שהוא כל כך מאתגר. חשוב לדעת שיש דרכים שאפשר לעשות בכדי לשפר את ההתמודדות עם אימון בעצימות גבוהה כמו: לעבוד קשה על קארדיו, לשפר תזונה ועוד. אם אתם רוצים להגיע לתוצאות מדהימות, קרוספיט היא התשובה. בנוסף חשוב לעבוד לפי 6 כללים פשוטים במהלך ובין ביצוע אימונים בעצימות גבוהה:

  1. השקיעו בשיטת האימון קרוספיט – אימון בעצימות גבוהה הוא לא עניין קל ולכן אם כבר אנו מתכוונים לבצע אותו נכון, חשוב שהוא יהיה אימון שאנו יכולים לקבל את התוצאות הטובות ביותר ממנו. אימון קרוספיט הוא האימון בשבילכם. אתם יכולים לעשות אימון בעצימות גבוהה בחדר כושר או בבית, אך זה לא יהיה יעיל כמו אימון קרוספיט.
  2. התחילו בהדרגה – בכדי לבצע בצורה נכונה אימון בעצימות גבוהה צריך להיות ברמה בסיסית של כושר אירובי. חשוב לבנות בסיס לפני שמתחילים להוסיף מרווחים בעצימות גבוהה לאימון. כלל חשוב הוא להתחיל בהדרגה, למשל, לעשות לפחות חודש של עבודה אירובית של 20 דקות שלוש פעמים בשבוע ברמה מינימאלית של כושר, ואז עם הזמן להגביר את הקצב. אם תתחילו ישר לעשות אימון בעצימות גבוהה רוב הסיכויים שאתם תיפצעו או שהאימון יהיה לכם קשה מדי ותוותרו. בכל מועדון קרוספיט אומרים למתאמנים החדשים להתחיל לאט ולבנות בסיס טוב, ועם הזמן להגדיל את התדירות והאינטנסיביות של האימון.
  3. בחרו לבצע תרגילים שאתם נהנים לבצע אותם – יש מגוון תרגילים שאפשר לבצע במהלך אימון בעצימות גבוהה. לחלק מהם תתחברו יותר מאשר לתרגילים אחרים, ומכיוון שאימון כושר צריך להיות מהנה חשוב לבחור לבצע תרגילים שאנו נהנה לעשות, אך כמובן לא תרגילים שאנחנו נהנים לעשות אותם כי הם קלים. עם זאת, גם חשוב שתכנית האימונים תהיה מקיפה ולא נזניח חלק גוף כלשהו.
  4. לשים לב לאימון הרגליים – רגליים באימון אירובי ועצימות גבוהה משחקים תפקיד חשוב. במהלך אימון בעצימות גבוהה אנו משתמשים רבות בשרירי הרגליים. לכן מאוד חשוב לא לאמץ אותם יתר על המידה. מומלץ, כמו שעושים בתכניות אימונים אחרות של קרוספיט, לחלק את הימים שבהם מתרכזים ברגליים במרווחים של כמה ימים, בכדי לא להעמיס יתר על המידה. חשוב לציין שאימון יתר של שריר מפחית את ההתקדמות שלו.
  5. לצבור מספיק אנרגיה – אימון בעצימות גבוהה דורש המון אנרגיה ורצוי שנאגור אנרגיה בכדי לצלוח אימון קרוספיט או כל אימון בעצימות גבוהה אחר. זה מאוד קל לא לאגור מספיק אנרגיה. אנשים שבדיאטה או אנשים שיש להם לוח זמנים נוקשה הרבה פעמים שוכחים לאכול ולאכול בריא. להתאמן על קיבה ריקה זה לא מומלץ, ובכדי שהגוף שלנו ישרוף שומנים ויגדיל מסת שריר צריך לדאוג לתזונה שלנו, לפני האימון ואחרי.
  6. להקשיב לגוף – בגלל שלבצע אימון בעצימות גבוהה הוא עניין מאוד מאתגר, חשוב תמיד להיות קשובים לגוף שלנו, במהלך האימון ואחריו. אם במהלך אימון קרוספיט אנו מתקשים חשוב להיות שקולים ולא לנסות ולהעמיס יתר על המידה במהלך האימון, זה יכול להוביל לפציעות. גם לאחר האימון, אם אנו סובלים מבעיות שרירים או פציעות יש לטפל בהם ולא להזניח אותם. לא להתבייש לקחת יום מנוחה או להוריד קצת מהמשקולות או החזרות.
0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *