כמידי שנה באחד עשר השנים האחרונות נערכים משחקי הקרוספיט בקיץ.

מטרתם של המשחקים היא למצוא את הגבר, האישה והקבוצה בעלי הכושר הגופני הטוב ביותר, או כפי שהאמריקאים אוהבים לקרוא לזה:

The fittest on Earth.

משחקי הקרוספיט הם המבחן האולטימטיבי לכושר גופני כולל, ולכן כוללים מגוון רחב של מקצים, אשר מנסים לכסות בצורה מאוזנת ככל שניתן

את כל מרכיבי הכושר הגופני . חלקם של האירועים ידועים מראש וחלקם מתגלים רק בשנייה האחרונה.

כדי לנצח במשחקים אתה צריך להיות אתלט שלם, אתה לא יכול להרשות לעצמך להפגין חולשות בשום תחום. קחו למשל את ריץ’ פרונינג שהיה מקום ראשון 4 שנים ברציפות- ב2013  מבין אחד עשר אירועים שונים, הוא סיים פעמיים בלבד מחוץ לעשירייה הראשונה, וניצח בשני אירועים בלבד, במקרה הם גם היו שני האירועים האחרונים של התחרות שגם הבטיחו לו את הניצחון.

קרוספיט לא מתגמל אנשים שמתמחים אלא מעודד כושר גופני נרחב

זה לא משנה אם התחלת לעשות קרוספיט אתמול או לפני שנים, אתה יכול להיות מתחיל או ברמה תחרותית, הצפייה במשחקים היא חוויה אדירה. כל אחד מאיתנו יכול להזדהות עם המאמץ האדיר שהספורטאים האלה משקיעים, עם הקושי הפיזי והמנטאלי שנמשך במשך ארבעה ימים שלמים על פני מספר רב של אירועים, עם רגעי המשבר וההתעלות של הגוף והנפש שהספורטאים האדירים האלה חווים בפרק זמן כל כך קצר. מבחינתנו זה אירוע הספורט של השנה

אם קראתם עד לכאן מצוין, אתם מוזמנים לעצור בנקודה זו, אם בא לכם ללמוד קצת על האבולוציה של המשחקים אתם מוזמנים להמשיך לקרוא.

לטובת כל אלו מבינינו שאינם בקיאים בהיסטוריה הקצרה של המשחקים, נערוך סקירה קצרה של האבולוציה של המשחקים. המשחקים הראשונים נערכו ב – 2007 בצפון קליפורניה, בחוות Aromas ששייכת למשפחתו של דייב קסטרו האיש שאחראי על תכנון האירועים השונים במשחקים. משחקים אלו דמו יותר לאירוע מקומי בבוקס הקרוב לביתכם מאשר למשחקים שאנו מכירים היום, 70 ספורטאים בלבד ללא מוקדמות, כאשר האירוע הראשון נבחר לפי מיטב המסורת בצורה אקראית לחלוטין של שליפת כדורים מתוך דוד מתכת גדול, והנה לכם האירוע הראשון של המשחקים ב 2007, 1000 מטר חתירה ואז חמישה סיבובים של 25 pull ups, push jerks 7. המשחקים הראשונים נערכו במשך יומיים בלבד וכללו שלושה אירועים. ב – 2008 המשחקים כבר יותר מריבעו את עצמם מבחינת מספר משתתפים, 300 ספורטאים אשר נאבקו על התואר במשך כיומיים בארבעה אירועים שונים. ב- 2009 המשחקים הפכו לתופעה בינלאומית עם מוקדמות אזוריים בארה”ב, קנדה, דרום אמריקה, אירופה, איסלנד, אסיה, אוסטרליה ואפריקה. קהל הצופים שבעבר היה מורכב מחברים ובני משפחה של המשתתפים, האמיר ל 4,000 איש שנדחסו ביציעים אשר נבנו במיוחד לטובת האירוע בחווה. 150 ספורטאים ולראשונה גם 100 קבוצות נאבקו במשך יומיים בשמונה אירועים שונים על התואר. ב – 2010 בשל המספר הגדול של הספורטאים שרצו לקחת חלק במשחקים, נערכו שני שלבים מקדימים לפני המשחקים עצמם, בסופו של דבר 41 נשים, 45 גברים , 68 קבוצות וגם לראשונה ספורטאים בקטגוריית המאסטרס העפילו למשחקים שנערכו במשך שלושה ימים בתשעה אירועים שונים. כמו כן המשחקים נדדו מהחווה בצפון קליפורניה לאצטדיון ספורט שמאכלס את ה X Games. המשחקים התחילו להידמות למשחקים שאנו מכירים היום. ב 2011 שני אירועם חשובים קרו במשחקים, ריבוק חתמו על הסכם חסות למשך עשר שנים עם קרוספיט, דבר שאפשר מתן פרסים בסכום מצטבר של מיליון דולר, מתוכם רבע מיליון דולר למנצח והמנצחת של המשחקים. דבר נוסף שקרה הוא הפיכת שלב המיונים הראשון לפתוח לקהל הרחב בכל רחבי העולם בעזרת האינטרנט, מה שידוע לכולנו כשלב ה open. ואכן לאופן נרשמו 26,000 איש בכל רחבי העולם, שהתחרו בשישה אירועים שונים במשך שישה שבועות. 60 הספורטאים הטובים ביותר ו 30 הקבוצות הטובות ביותר מכל אחד מ 17 האזורים ברחבי העולם העפילו לתחרויות האזוריות שלהם.

משנה לשנה, מספר המשתתפים, האוהדים, נותני החסויות והפרסים, הולך ועולה ואנחנו עדיין מרגישים שזו רק ההתחלה!

היום יתקיים גמר משחקי הקרוספיט 2017! הצפייה חובה!

קישורים לצפייה במשחקי הקרוספיט:

https://games.crossfit.com/workouts/games/2017

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *