המאמן אנטון מתקן טכניקה למתאמן בתרגיל הפרונט סקוואט בקרוספיט חיפה

קרוספיט היום הפך לאחד משיטות האימון הפופולריות ביותר, והיא ממשיכה לצמוח בקצב מהיר ביותר. אצלנו במועדון קרוספיט חיפה יש מתאמנים משלל הרמות, ומה שמשותף אצל מתאמני קורספיט אלה, חוץ מהרצון להצליח ולעבוד קשה, הוא שהם לפעמים חוזרים על טעויות נפוצות בכל הנוגע לשיטת האימון קרוספיט. הנה הטעויות הנפוצות של שיטת האימון קרוספיט:

טעות ראשונה בקרוספיט, שמתייחסת יותר למתאמנים חדשים היא, שהמתאמנים לא בונים בהתחלה בסיס חוזק טוב. בדיוק כמו בנייה של בניין, גם בשיטת האימון קרוספיט יש להשיג תחילה בסיס מוצק וחזק. במהלך האימונים המתאמנים מרימים משקולות מאוד כבדים וכאשר אין את הבסיס החזק בהתחלה, מאוד קשה להשיג תוצאות בכזאת מהירות. מתאמנים חדשים חייבים לבנות לעצמם את בסיס החוזק שלהם לפני שהם נכנסים לשגרת האימונים. לרוב בונים להם תכנית אימונים של שישה שבועות אשר בונה את הכוח הראשוני שלהם עם משקולות קלים יותר. לאחר שהמתאמן בונה איזה בססי שאיתו הוא יכול לעבוד, אז אפשר להתחיל ולמתוח את יכולות הגוף על ידי הגברת העוצמה, בין אם זה במשקל, חזרות או וריאציות של תרגיל.

טעות שנייה מאוד נפוצה בשיטת אימון קרוספיט היא, לוותר על פורמה טובה בשביל עוד כמה חזרות. כאשר אנחנו באמת רוצים משהו, אנחנו לעתים קרובות נעשה הכול כדי להשיג אותו. וכשזה נוגע לקרוספיט, הרבה פעמים מתאמנים רוצים להגיע בכל הכוח למספר החזרות שהם צריכים בתרגיל מסוים שהם מוותרים על פורמה טובה בכדי לעשות זאת. לדוגמא, אם אתה לעגל את גב רק כדי להרים עוד משקולת נוספת, אתה מקריב פורמה בשביל להשיג עוד כמה חזרות. אם אתה לא נוגע בחזה שלך על הקרקע כאשר עושה שכיבות שמיכה, אתה מקריב פורמה לחזרות. כאשר מתאמן מקריב פורמה לחזרות הוא מוריד את היעילות של האימון שלו, והוא רק משקר לעצמו שהוא יכול לעשות יותר חזרות לתרגיל מסוים, במשקל מסוים. בנוסף להתאמן בפורמה לא טובה מוביל לפגיעה בגוף ואף לפציעות טורדניות.  שום דבר לא חשוב כמו פורמה נכונה. מרבית התנועות בקרוספיט דורשים כוח תפוקה גבוהה עם משקל כבד. אם זה נעשה כראוי, תוכל ליהנות באופן מקסימאלי מהאימון. אם תנועות נעשות באופן שגוי, אתה תסבול בלבד ולא תשיג את אותו שינוי שאתה רוצה.

טעות שלישית שמאוד נפוצה היא, להתאמן יתר על המידה. רבים יסכימו, ששיטת האימון קרוספיט יכולה להיות ממכרת. בעוד קרוספיט עושה פלאים לנפש, לגוף ולרוח שלך, זה צריך להיעשות במתינות מסוימת. עבור חלק מאנשים, זה יכול להיות שני אימונים ביום ארבע פעמים או יותר בשבוע. עבור אחרים, זה יכול להיות שלוש אימונים בשבוע בלבד. מה שחשוב הוא לתת לגוף לנוח בהתאם, כי אחרת כל ההתקדמות שלכם הולכת לפח. סימנים של אימון יתר כוללים עצבנות, שינוי בתיאבון, שינוי בדפוסי שינה, רמת ביצועים גרועה, אובדן המוטיבציה. בנוסף אימון יתר מוביל לשרירים להישחק ואפילו גורם לפציעות. ההתאוששות היא חלק חשוב מאוד בתכנית האימונים, בדיוק כמו אימון. אז לזכור לתזמן ימים מנוחה לגוף שלך בכדי לתת לגוף להתאושש באופן מלא. חשוב גם להבין שהתאוששות זה לא רק לנוח. זה אומר גם לשתות הרבה, לאכול בתזונה נכונה, לצבור שעות שינה ולבצע תרגילי שחרור אם צריך. הרצון שלכם להשתפר ולהצליח בקרוספיט הוא ראוי להערכה אבל חשוב שתפנימו קצת מתינות וקחו מנוחה מדי פעם, לגוף ולנפש.

אנחנו מקווים שתשימו לב האם אתם חוזרים על הטעויות הללו, ובמידה וכן תשנו את הגישה שלכם וההתנהגות שלכם. ככה תצליחו להגיע למטרה שלכם בדרך המהירה והחלקה ביותר.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *